Sygnalista

Sygnalista potrzebny od zaraz

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Marty Kozak-Maśnickiej dla Dziennika Gazety Prawnej o roli sygnalistów w trakcie trwania stanu epidemii i dlaczego system zgłaszania nieprawidłowości warto wdrożyć już dziś.

System zgłaszania nieprawidłowości zyskuje na znaczeniu w okresie niepewności gospodarczej w związku z trwającym stanem epidemii. Informacje o działaniach niepożądanych w miejscu pracy przekazywane przez sygnalistów mogą okazać się szczególnie cenne w czasach kiedy nie można polegać na dotychczas wypracowanych mechanizmach kontroli ryzyka. Tym bardziej, że w związku z ograniczeniem bezpośrednich kontaktów w pracy, w tym pracą zdalną części pracowników, przepływ informacji o potencjalnych nieprawidłowościach może być słabszy. Alternatywą dla milczenia może być procedura zgłaszania nieprawidłowości, która umożliwi identyfikowanie pojawiających się zagrożeń i rozwiązywanie problemów wewnątrz firmy, jednocześnie minimalizując ryzyko utraty reputacji na zewnątrz. Wdrożenie przyjaznej procedury zgłaszania nieprawidłowości w miejscu pracy jest też wyrazem szacunku wobec pracowników (największego kapitału każdego przedsiębiorstwa), dając im możliwość bycia wysłuchanym. Jest to szczególnie ważne w czasach gdy jesteśmy narażeni na szereg czynników wpływających na nasze życie i zdrowie tj. stres, utrata środków do życia, ryzyko zachorowania.

Źródło: Z systemem dla sygnalistów nie warto czekać_DGP_05.11.2020

Link: https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1495469,system-dla-sygnalistow-wdrozenie-procedur.html

Zapisz się do naszego newslettera

Ostatnie wpisy na blogu

aplikacja sygnalisty

Szukasz aplikacji do zgłaszania naruszeń?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.